Apie įmonę

„Mūsų techninės mintys ir produkcija, skirta aplinkos labui.“ Jau 16 metų, nuo pat savo veiklos pradžios, vadovaujamės šiuo šūkiu, kuris vis labiau tampa ir kiekvieno įmonės darbuotojo asmenine pozicija. Mes siekiame, jog aplinkos apsauga Lietuvoje taptų ne proginiais šūkiais, bet kiekvieno piliečio gyvenimo būdu.

Mūsų įmonė UAB „DIRTA“ specializuojasi nuotekų įrenginių sistemų pardavimu, montavimu, priežiūra ir jų remontu. Dirbame visoje Lietuvoje. Ilgametė patirtis ir kompetetingi, prityrę darbuotojai garantuoja geriausią kokybės ir kainos santykį Lietuvoje.

Kokie mūsų įmonės pranašumai? Vienas pagrindinių – jog mes dirbame su mokslinių tyrimų institucijomis ir savo veiklą bei gaminius vertiname, atsižvelgdami į naujausias mokslinių tyrimų rekomendacijas. Ekologija, aplinkos apsauga pastaraisiais metais vis sparčiau vystosi, įsitvirtina žmonių sąmonėje. Vis labaiu suprantame, jog nepagarba aplinkai atsigręžia prieš mus. Susimąstome, kokią žemę paliksime ateities kartoms? Mes siekiame, jog gyventojai, norintys savo sodybose, individualiose valdose įsirengti modernius nuotekų surinkimo ir nukenksminimo įrenginius, gautų kuo geriausią kokybę, pagrįstą moderniomis technologijomis. Tai pasakytina ir apie optimalius nuotekų valymo įrenginius, atitinkančius vienos šeimos namų, gydymo, mokymo, poilsio įstaigų ar net nedidelių gyvenviečių poriekius. Apie produktų kokybę ir jų atitikimą ES standartams, liudija higienos sertifikatai ir techniniai pažymėjimai. Savo veikloje orientuojamės į kokybę ir profesionalumą. Produktai, kuriuos mes siūlome, patvarūs, pagaminti iš modernių medžiagų, kurios yra patikimo atsparumo. Įrenginiai lengvai montuojami ir transportuojami, paprastai prižiūrimi, sandarūs, tai yra, užtikrina, kad nesklistų nemalonūs kvapai. Nemažai Lietuvos gyventojų per mūsų įmonės veiklos laikotarpį susipažino su nuotekų valymo sistemomis, kurioms suteikiama 10 metų veiklos garantija, ir yra patenkinti jais bei jų priežiūra. Be abejo, ir mūsų specialistų pagalba ir konsultacijomis, iškilus rūpesčiams. Dėl šių savybių mūsų įmonės siūlomi nuotekų valymo gaminiai įgijo pripažinimą tiek vietinėje rinkoje, tiek ir užsienyje, yra apdovanoti daugiau nei trisdešimčia prizų ir apdovanojimų ne tik už pačių gaminių kokybę ir modernumą, bet ir už kokybišką jų įrengimą bei priežiūrą, tai yra, už sėkmingą bendradarbiavimą su užsakovais ir vartotojais.

Dirbame Jums, dirbame gamtai. Saugome ir turtiname ją, kviesdami visus prisidėti, kad galėtume džiaugtis ne tik ekologiškais, gamtai palankiu atliekų tvarkymu, bet ir švariu dirvožemiu ir gaivia žaluma – sveika aplinka žmonėms ir visos gyvybės formom.

 • atitinka visus keliamus ekologinius reikalavimus,
 • ilgaamžiai gaminiai,
 • nuotekų valymui nenaudojama jokių cheminių medžiagų,
 • išvalyti nuotekos neskleidžia nemalonaus kvapo,
 • nedidelis metinis dumblo susidarymas,
 • lengvai montuojami ir transportuojami,
 • minimali eksploatacinė priežiūra.

Pagamintiems, nuotekų valymo įrenginiams suteikiama 10 metų garantija.
Nuotekų valymo gaminiai  atitinka Europos Sąjungos teisės aktus ir turi  CE ženklinimą.

Gamina:

 • biologininius valymo filtrus,
 • drenažinius nuotekų valymo filtrus,
 • riebalų gaudykles,
 • naftos separatorius,
 • perpompavimo šulinius,
 • lietaus vandens surenkamuosius šulinius,
 • drenažiniai šuliniai.

Retai susimąstome, koks nuotekų kiekis mus lydi kasdienėje veikloje. Kiekvieną kartą kai valomės dantis, prausiamės po dušu, plauname indus ar atliekame kitus buitinius darbus, susidaro šimtai litrų nuotekų, užterštų įvairiomis organinėmis bei cheminėmis medžiagomis. Nuotekos patenka į valymo  įrenginius, kuriuose yra nusodinamos, nufiltruojamos – paverčiamos dumblu, kuris vėliau būna nukenksminamas ir perdirbamas taip, kad darytų kuo mažesnį poveikį gamtai bei aplinkinei ekosistemai. Kalbame apie didelių miestų nuotekų tvarkymo sistemą. Kol kas ta sistema nėra labai ideali, bet mokslininkai nuolat ieško būdų nuotekų valymo įrenginiams modernizuoti.

Kartais pasitaiko nuotekų nutekėjimų į dirvožemius. Jos gali smarkiai užteršti ne tik dirvožemį, o tuo pačiu ir jame augančius augalus (daržoves, vaisius). Didžiausia šio meto problema – nuotekų patekimas į vandens telkinius. Tokie nutekėjimai teršia patį telkinį naikindami bet kokius gyvus padarus ar augalus augančius vandenyje, gali susargdinti gyvūnus, kurie geria iš to vandens telkinio arba žmones, kurie to telkinio vandenį naudoja buityje(laistydami daržus), arba jame maudosi. Tai sipriai veikia visą aplinkinę ekosistemą, darydami ilgalaikę žalą. Sustabdyti tokio tipo nuotekų tekėjimus yra sunku – pašalinti nuotekas iš vandens trunka ilgą laiką, o nuotekų poveikis šalinimo metu gali plisti po likusią vandens telkinio dalį. Tokios avarijos dažniausiai gali įvykti dėl nuotekų transportavimo įrenginių gedimų arba dėl to, kad nuotekų įrenginiai susidėvi ir pradeda praleisti nuotekas į aplinką.

Nuotekos nuo mūsų namų keliauja į įrenginius, kurie kenksmingas aplinkai medžiagas sutraukia, o po to paverčia nekenksmingomis. Tai yra eilės skirtingus veiksmus blogosioms medžiagoms atliekančių prietaisų, gaminančių nuotekų dumblą, kuris paskui gali būti naudojamas kuras energetikos pramonėje arba medžiaga dirvožemio trąšoms gaminti. Norėdami išgauti kokybiškiausią nuotekų dumblą turime naudoti pačią moderniausią nuotekų valymo įrangą. Tik tokiu būdu gamtai padėsime vis labiau ir labiau.

biologiniai valymo irenginiai